Ürün Sepetinize Eklendi

X
SEPETE GİT
ALIŞVERİŞE DEVAM ET

Tesbih


Farklı renklerdeki kristal ve incili tesbihler beğeninize sunuluyor. Kaliteli ve uygun fiyatlardaki tesbihlere sahip olmak için kategorimizi inceleyebilirsiniz.


TokaKolyeBileklikKüpeBroşŞal - Eşarp İğnesiEldivenKemerTakıMaskeBilezikAnahtarlık  
258 Ürün Bulundu
  • KATEGORİ

  • TÜM FIYATLAR

  • MARKALAR

HIZLI İNCELE
$21.00
HEMEN AL $9.99
HIZLI İNCELE
$57.00
HEMEN AL $25.99
HIZLI İNCELE
$41.00
HEMEN AL $18.99
HIZLI İNCELE
$41.00
HEMEN AL $18.99
HIZLI İNCELE
$21.00
HEMEN AL $9.99
HIZLI İNCELE
$21.00
HEMEN AL $9.99
HIZLI İNCELE
$21.00
HEMEN AL $9.99
HIZLI İNCELE
$21.00
HEMEN AL $9.99
HIZLI İNCELE
$21.00
HEMEN AL $9.99
HIZLI İNCELE
$9.00
HEMEN AL $3.99
HIZLI İNCELE
$81.00
HEMEN AL $35.99
HIZLI İNCELE
$81.00
HEMEN AL $35.99
HIZLI İNCELE
$81.00
HEMEN AL $35.99
HIZLI İNCELE
$81.00
HEMEN AL $34.99
    

Devam ›

Tesbih

Tesbih, kültürel ve dini bir simge olmasının yanı sıra; ibadetleri yeni getirmek için de kullanılmaktadır. Ayrıca mevlitlerde, okumalarda ve özel günlerde hediyelik olarak da tercih edilen tesbih modelleri, çeşitli materyallerden üretilmektedir. Kategorimizde hediyelik tesbih çeşitlerinin yanı sıra kendiniz için aradığınız tesbihleri de bulabileceksiniz. En kaliteli ve uygun fiyatlı tesbih modellerinin sizlerle buluştuğu kategorimizde geniş bir ürün seçkisi bulunuyor.

Tesbih Modelleri

Tesbihler, üretildikleri materyal, kullanılan diğer malzemeler ve uzunluk/kısalıklarına göre farklı modellerle bilinmektedirler. Tesbihlerin pek çok ağaçlardan üretilmektedir. Tarçın ağacı, hül ağacı, anjan ağacı, tik ağacı, sakız ağacı, sandal ağacı ve fıstık ağacı gibi ağaçlardan tesbih malzemeleri üretilmektedir. Renkleri her birinin kendine özgü olan bu ağaçlardan üretilen tesbihler, kullanıma bağlı olarak zamanla kararabiliyor. Örneğin; kuka meyvesinden elde edilen tesbihler zamanla kararabiliyor ve bu kararma kullanıcılar tarafından rağbet gören bir özellik oluyor. Tesbih çeşitleri, kullanılan ağacın türüne göre modellere ayrıldığı gibi farklı kesimleriyle de farklı modellere ayrılmaktadır. En bilinen tesbih kesimlerinden bazıları; arpa kesim, kapsül kesim, karpuz yarma kesim, sığırcık kesimdir. Bunun yanı sıra; işçiliklerine ve kullanılan diğer materyallere göre de tesbih modelleri birbirinden ayrılmaktadır. Bu tesbih modelleri arasından gerek hediye gerekse de bireysel kullanıma uygun olarak dilediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz.

Hediyelik Olarak Tesbih Çeşitleri

Tesbihleri bireysel kullanım için edinebileceğiniz gibi sevdiklerinize hoş bir hediye sunmak istediğinizde de tercih edebilirsiniz. Özel günlerde ya da içinizden geldiğinde özellikle tesbih kullanımı alışkanlık haline gelmiş olan sevdiklerinize tesbih hediye edebilirsiniz. Tesbih püsküllü, güllü, USB şarj kablolu gibi farklı imame modelleriyle tasarlanmaktadır. Hediye alacağınız kişinin zevkini de göz önüne alarak bu tesbih çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Hediye olarak tesbih alacağınız zaman, kişinin bu tesbihi ne amaçla kullanacağını da iyi bilmeniz gerekiyor. Eğer aksesuar olarak alacaksanız; özel tasarım, isim eklemeli tesbih modellerini de tercih edebilirsiniz. Ayrıca tesbih seti de oldukça anlamlı ve şık bir hediye alternatifi olacaktır. Tesbih setlerinde isteğe göre anahtarlık, cüzdan gibi farklı ürünler bulunabiliyor. Ayrıca kendiniz bir hediye seti yapmak istediğinizde farklı ürünlerle tesbihi şık bir kutunun içinde sevdiğiniz kişilere sunabilirsiniz.

Tesbih Fiyatları

Tesbihler, maddi değerlerinden ziyade manevi değerleri olan mistik aksesuarlardır. Tesbih fiyatları genel olarak ürünün yapımında kullanılan materyale ve işçiliğine göre şekillenmektedir. Kategorimizde her keseden kullanıcıya uygun bir tesbih çeşidi bulmak mümkündür. Tesbihler gümüş, altın gibi değerli madenlerden de üretilebilmektedir. Bu teşbihlerin fiyatı, diğer teşbihlerle kıyaslandığında daha yüksek fiyat aralıklarındadır. Ayrıca yine özel tasarım tesbihler için de bütçeleri esnetmek gerekebilir. Aradığınız tüm modeldeki tesbihlere en uygun fiyatlarla kategorimiz üzerinden sahip olabilirsiniz. Tesbih modellerinin yanı sıra diğer aksesuarları da incelemek isterseniz Aksesuar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.